DR. VECDİ BAYRAMOĞLU MBA. MSc.

1967 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk, orta eğitimini Zonguldak TED Kolejinde, lise eğitimini İstanbul’da Kabataş Erkek Lisesinde yatılı olarak tamamladıktan sonra üniversite eğitimine Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam etti.

Tıp fakültesinde okuduğu yıllarda ilk şirketini kurdu. Halk Yaşam Sigorta Acenteliği yapan şirkette, Yaşam ve Sağlık Sigortacılığı alanında hizmet sektöründe satış ve pazarlama ile tanıştı. Sosyal bilimlere olan ilgisi bu dönemde başladı. 1994 yılında Zonguldak Devlet Hastanesine Acil Hekimi olarak mecburi hizmet yapmak üzere atandı. Acil Hekimi olarak kamuda görev yaparken, Zonguldak Gökçebey ilçesinde, şehirdeki ilk özel sağlık girişimini yaparak 24 saat hizmet veren tam donanımlı bir poliklinik kurarak, kamunun sınırlı hizmet götürdüğü bir bölgede, radyoloji ünitesi, laboratuvarları ve acil ünitesi ve sağlık çalışanlarıyla hizmet verdi. İki yıl sonunda Zonguldak Kilimli ilçesine taşıdı. Bu bölgede de ilk 24 saat açık sağlık kuruluşunu acil ünitesi, acil yardım ambulansı, radyoloji ünitesi ve laboratuvarları ile kurdu yönetti. Bu süreçte, Hacettepe Üniversitesi Finansal Araştırmalar Merkezi/Acıbadem Hastanesi iş birliği ile gerçekleştirilen “Stratejik Hastane Yöneticiliği” programını bitirdi.

2000 yılında devlet hastanesindeki görevinden istifa ederek Zonguldak merkezde kurduğu, tıp merkezinde tamamen özel çalışmaya başladı. Sosyal bilimler alanındaki çalışmalarını Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde, “Çağdaş Yönetim Teknikleri” MBA programıyla devam ettirdi. Sağlık sektöründe hizmet veren kamu ve özel kuruluşlarının tümünde, sosyal bilimler ve işletme biliminden uzak bir alanda eğitim alan hekimlerin ağırlıklı olarak yönetimde olmasının sıkıntılarını gördü. Bülent Ecevit Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. “Sağlık Kurumlarının Kurumsal İmaj Belirleyicileri” başlıklı özgün tez çalışmasıyla, pazarlama alanında master programını bitirdi.

2009 yılında İstanbul’a taşınarak Nişantaşı’nda Özel Alman Superplast Estetik Cerrahi Tıp Merkezinin kuruluşunda Kurucu Ortak ve Genel Müdür olarak çalıştı. 2015 yılına kadar Zonguldak’taki Tıp Merkezini de devam ettiren Dr. Vecdi Bayramoğlu, Zonguldak Genç İş Adamları Derneği Başkanlığı, Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu (TUGİK) Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve 1. Dönem Genel Başkan Vekilliği yaparak, sivil toplum örgütlerinde aktif rol aldı.

Dr. Vecdi Bayramoğlu, halen, Sağlık Turizmi, Medikal Estetik, Estetik Cerrahi ve Estetik Diş Alanlarında hizmet vermekte olan Clinicpark A.Ş/Ataşehir’de kurucu ortak, ameliyatsız estetik uygulamalar ve minör cerrahi alanlarında hizmet sunmaya devam etmektedir.

2018 Ocak ayı itibari ile DB Positive bünyesine katılan Dr. Vecdi Bayramoğlu; başta Kişisel İmaj, Estetik ve Güzellik olmak üzere Kurumsal İmaj ve Entellektüel Sermaye İlişkileri, Kişisel Sağlıkta Sosyal Medyanın Etkileri, Sağlık Turizmi ve Sağlık Hizmetleri Pazarlama Süreçlerindeki Gelişimin Multi Sektörel Etkileri konularında kurumlar ile eğitimler, konferanslar vermekte, paylaşımlar gerçekleştirmektedir.

Eğitimleri:  

 

  • Profesyonel Yaşamda İmaj Yönetimi
  • Estetik Kaygılar Kişisel/Kurumsal İmaj ve İtibar
  • Kişisel Sağlık ve Güzellik Algısında Sosyal Medya Etkileri

 

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin…