FATOŞ ÖZEN

1976 yılında doğan Fatoş Özen, ilköğretim ve lise tahsilini İstanbul’da Florya Bilge Kağan Kolejinde tamamladıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesinde Ekonomi okumuş, daha sonra Lasalle International Fashion Academy’den mezun olmuştur.

Kariyerine Vakko’da Ürün Sorumlusu olarak başlayan Özen, daha sonra kurumsal firmalarda kendi alanında çalışmaya devam etmiştir. 2000-2004 yıları arasında Eren Holding bünyesinde bulunan dünyaca ünlü giyim-tekstil markası Lacoste firmasında Koleksiyon Müdürlüğü yapmış; bu görevini yürütürken mağaza personeline koleksiyon ve satış eğitimleri vermeye başlamıştır. 2007 yılı itibarıyla Home Store Mağazacılıkta Yurt Dışı Satın Alma ve Mağazalar Koordinatörü olarak kariyerine devam etmiştir. Bu kurumda çalışırken Soysal Grup’tan çok sayıda eğitimlere katılarak kendisini perakendecilik alanında geliştirmeye devam etmiştir. 

2010 yılında Amsterdam ofisten yönetilen Tommy Hilfiger şirketinde işe başlamış ve Koleksiyon Satınalma ve Pazarlama görevini yürütmüştür. Bu görevdeyken, kendisine bağlı mağaza yöneticileri ve ekiplerine yönelik koleksiyon, satış-pazarlama ve davranış konularında eğitimler vermiştir. Daha sonra Meridian Group’a geçerek burada altı yabancı markanın satın alma ve koleksiyon planlama görevinde bulunmuştur. Mağaza eğitimlerine bu firmada da devam etmiştir. 

Profesyonel iş hayatı sürecinde yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen eğitim ve workshoplara katılarak perakendecilik konusunda kendisini geliştirmiştir. Moda ve trendler, akademik eğitim konularıyla ilgilenen Fatoş Özen, iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Almanca bilmektedir. 

2012 Haziran ayında DB Positive bünyesine katılan Fatoş Özen, Müşteri İlişkileri ve İletişim, Marka Yönetimi, Kişisel İmaj, Zor Müşterilerle Başa Çıkma, Merchandesing, Marka İletişimi başta olmak üzere kişisel gelişim ve beceri gelişimine yönelik eğitimler vermektedir. 

Aynı zamanda 2011 senesinden itibaren İstanbul Moda Akademisinde kadrolu eğitmen olarak görev yapmaktadır.

Eğitimleri:

  • Kişisel İmaj ve Algı Yönetimi
  • Kişisel İmaj ve Marka Yönetimi

 

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin…