GÖZDE ARAL OCAK

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olup, Yaratıcı Drama yüksek lisansı yapmaya kalkışmış birisidir. 2005 yılından beri Drama Öğretmenliği yaptı; amatör olarak tiyatroyla ilgilendi-oyunlarda rol aldı, oyunlar sahneledi; tangoya ve yogaya gönlünü kaptırdı; kitap çevirdi; kurumsal eğitimler verdi; oğlu Can’ı dünyaya getirdi; resimli çocuk kitabı olan Bir Armadillo Hikayesi’ni yazdı; hastalıklarını beslenme düzenini değiştirerek yendikten sonra beslenme ve üzerine eğitimler aldı; @alkalioldumbenanne’yle kalabalıklara karıştı; Adsız Alkalikler’i kurdu; sağlıklı yaşam/mutfak atölyeleri düzenledi ve ömrü boyunca “sevdiğim işi yapıyorum, bir de üstüne para veriyorlar” hissini kaybetmeyecek şekilde çalışmayı düstur edindi. 

Migros İyi Gelecek Elçileri projesinde yer aldı, Hurom Türkiye ortaklığıyla İstanbul-Ankara- Bursa-İzmir ayakları olan onlarca atölye düzenledi, farklı firmalarda yüz yüze ve online kurumsal eğitimler verdi. 

Adsız Alkalikler adını verdiği uzaktan-takipli eğitim programı ile 2,5 yılda 1.300’ün üzerinde katılımcının hayatına dokunup, onların dönüşümlerine ve yaşam kalitelerinin artmasına katkı sağladı. Nisan 2021 itibarıyla Adsız Alkalikler yerini, katılımcıların yemekle sağlıklı bir ilişki kurmalarına, yeme alışkanlıklarına dair farkındalık kazanmalarına, dönüşümün bütünselliğini kavramalarına yardımcı olmayı hedefleyen Dönüş Kulübü’ne bıraktı. 

İyiliğin ve sağlığın bütünselliğine, beslenmenin sadece boğazdan geçen gıdalardan ibaret olmadığına inandığından, MBSR (Farkındalık Temelli Stres Azaltma), Yüz Yogası ve Yoga Uzmanlık Programı gibi eğitimler almaya yöneldi. Meditasyon, yoga, nefes vazgeçilmezleri oldu. 

Hayatında açılan yeni sayfada yeme psikolojisi üzerine çalışmaya başladı. Institute for The Physchology of Eating’de* Marc David’in öğrencisi olarak kapsamlı bir eğitimi tamamlayıp, 2020’den bu yana Mind Body Eating Coach olarak, sezgisel beslenme ve yeme psikolojisi konularını da dönüşüm programlarına, eğitimlerine katmıştır. 

Eğitimleri:

  • Çalışma Hayatında Sağlıklı Beslenme
  • İncelmek ama Nasıl?
  • Temiz Beslenme
  • Stresin Sağlığımıza Etkileri ve Stresi Azaltma Yolları
  • Mutfakta Devrim
  • Arınma/Detoks
  • Çiğ Beslenme
  • Bütünsel Sağlık için Rutinler
  • Farkındalıkla Yemek

 

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin…