MİNE RANA KAHRAMANOĞLU

1979 Artvin doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa’da; hukuk eğitimini Marmara Üniversitesinde; yüksek lisansını Sağlık Hukuku alanında Medipol Üniversitesinde bitirdi. 2006 yılında henüz dünya yenilenebilir enerjiyi yeni yeni konuşmaya başladığında Enerji Hukuku alanında Galatasaray Üniversitesinde uzmanlık eğitimini tamamladı.  

Çocuk Hakları alanında Eğitmen Eğiticisi. Anadolu Üniversitesi Aşçılık Mezunu. Meraklı, heyecan dolu, hayatın ve doğanın içerisinde iştahla yürüyen 16 ve 11 yaşlarında 2 çocuk annesi. 22 yıldır Bursa Barosunda kendi ofisinde avukatlık mesleğini sürdürmekte. 2001 Yılı Bursa Barosu Bilişim ve İnternet Komisyonu Kurucu Üyesi, 2001-2003 yılları arasında yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapmış, Figen Özden ile Mimari Seramik Atölyesi öğrencisi olarak yolculuğa başlamış ve kolektif seramik sergisi açmıştır.

NLP Uzmanı, Koşan Olimpik Anneler koşu grubu kurucusu, Adım Adım İyilik Peşinde Koş gönüllü koşucusu, Ucim Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Türkiye Hukuk Koordinatörü, Bursa Lösemili Çocuklara Yardım Derneği yönetim kurulu üyesi, Inner Whell Bursa üyesi, insanlar için fedakârlık yapan kişilere verilen Türkan Saylan’ın da aralarında olduğu 14 kadından biri olan ‘Margarette Golding’ ödülü 2022 sahibi.

İlham Veren Konuşmalar kapsamında paylaşımlar gerçekleştirmekte ve de Doğal Beslenme Atölyeleri ve Şekersiz, Unsuz Yemek Tarifleri Yapımı-Sağlıklı Yaşam Mümkün Atölyeleri de düzenlemektedir.

 

Eğitimleri:

  • Çocuk İstismarının ve İhmalinin Hukuki Boyutu
  • Kadın Hakları ve Kadının Yükselişi
  • Aile ve Sağlık Hukuku
  • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

 

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin…